Batoo.cz
Bambusové kartáčky

Bambusové zubní kartáčky a jejich přednosti

Čištění zubů by mělo patřit ke každodenním činnostem každého člověka. Ve většině domácností se provozuje prostřednictvím plastových kartáčků, v posledních letech ovšem získávají na oblibě i bambusové kartáčky.

Již při prvním ranním pohledu do zrcadla totiž dokážou zásluhou svojí stylovosti zlepšit náladu! Bambus je navíc již velmi dlouho hodnocen jako nejekologičtější materiál pro průmyslovou výrobu.

Bambusové kartáčky a jejich přednosti

Bambusové kartáčky mají stylově ztvárněné rukojeti, takže se na rozdíl od těch plastových mohou stát ozdobou každé koupelny. Přírodní kartáček navíc do budoucna nezatíží životní prostředí, když se zcela rozloží v přírodě.

Bambusový kartáček

Specifické vlastnosti pak mají černé štětinky bambusových zubních kartáčků, jež se vyrábějí z ricinového oleje. Díky nim je možné dosáhnout lepšího čištění, bělejších zubů, samozřejmostí je jejich přirozená antibakteriálnost, která napomáhá dezinfekci ústní dutiny.

Bambusový kartáček recenze zpravidla vynášejí do nebes! Sami je používáme a nemůžeme si je vynachválit.

Bambus není plast!

Uživatelé by se měli v okamžiku, kdy se rozhodnou pro přírodní zubní kartáček připravit na to, že první pocity mohou být trochu rozporuplné, ale vše je jen o zvyku.

Bambusový kartáček také není v porovnání s tím plastovým tolik pružný nicméně měkké štětinky dělají z čištění zubů příjemný úkon, přičemž po užití tohoto kartáčku jsou zuby krásně hladké a čisté.

Menší hlavice bambusových kartáčků usnadňují čištění zubů

Při výběru bambusového zubního kartáčku je nutné pamatovat na to, že by měl mít odpovídající velikost. Délka rukojeti i velikost hlavice by měla být v souladu s věkem majitele kartáčku.

Hlavice pro dítě by měla mít zhruba 15 mm, u dospělých je to 25 mm. Platí totiž, že s menší hlavicí se čištění provozuje pečlivěji než s větší.

Obvykle se doporučuje, že zuby by měly být přírodním kartáčkem čištěny alespoň dvakrát denně, a to ráno a večer, přičemž obvyklá doba čištění se udává okolo dvou minut.

Bambusu je dost a navíc rychle roste!

Bambus má celou řadu předností, když jednu z největších představuje skutečnost, že velmi rychle roste.

Bambus

V ideálních podmínkách dokonce zvládne až neuvěřitelný metr za den! Při jeho pěstování navíc není nutné pracovat s pesticidy, protože je přirozeně antibakteriální.

Antibakteriální látky jsou samozřejmě obsaženy i v bambusových kartáčcích, které jsou schopny ničit rozličné zárodky bakterií, které nemají v puse co dělat.

Přírodní zubní kartáčky jsou dobře rozložitelné

Bambusové kartáčky se mohou pochlubit tím, že v nich nejsou obsaženy žádné ftaláty, těžké kovy, impregnace či laky.

Schválilo je dokonce Mezinárodní symposium orální hygieny. Jejich ekologický obal je vyroben z recyklovaného papíru.

Samotné kartáčky je možné ve chvíli, kdy doslouží, zahodit do kompostu, ale stejně tak je lze i zahrabat do země, kde se rozloží. Nepatří jen do směsného odpadu, protože bioodpad nemá na běžných skládkách co dělat!

O pandy se není třeba bát!

Milovníci pand velkých si mohou samozřejmě položit otázku, jestli tím, že budou používat bambusové přírodní kartáčky, nepřipraví tato nádherná zvířata o jejich oblíbenou laskominu.

Tyto obavy však nejsou na místě, protože k výrobě bambusových kartáčků i pouzder se užívá odrůda, která nese název Listoklasec jedlý. Tu pandy nejedí. Obavy z toho, že byste si čistili zuby na úkor pand, které by neměli co jíst, jsou tedy liché.

Panda

Bambusový zubní kartáček rozhodně představuje experiment, který stojí za to vyzkoušet.

Lidé, kteří ho vyzkoušeli, často přiznávají, že by se již k plastovým kartáčkům jen neradi vraceli, protože si zvykli na to, že přírodní zubní kartáček umí jejich zuby i dásně pěkně rozmazlit.

Martina Radlová

O veganství se mluví velmi málo. Proto jsem se rozhodla výrazně k tomuto odvětví přispět. Vegankou jsem už bezmála 5 let. Velmi ráda čtu o veganství, ale ještě raději o něm píšu :-)

Napsat komentář