Batoo.cz
Konopný protein

Konopný protein – 100 % RAW protein pro vegany

Konopný protein je komplexní proteinový koncentrát. Proteiny se získávají rozmělněním semínek rostlin. Název může dosti klamat, nicméně tento protein rozhodně neobsahuje psychogenní složku THC, což je aktivní složka marihuany.

Bílkoviny obsažené v tomto proteinu mají velmi vysokou nutriční hodnotu. Naleznete v něm spoustu prospěšných látek. Jako příklad můžeme uvést velké množství aminokyselin (arginin a lysin), vyvážený poměr mastných kyselin, velký podíl antioxidantů, minerály, vitamíny ze skupiny B, vápník, železo, fosfor, hořčík a sodík.

Pozn. Arginin a lysin mají klíčovou roli při uvolňování hormonů, které podporují růst svalů. Tento protein oceňují tedy zejména vegani sportovci, kteří se poohlíží po kvalitních bílkovinách právě pro tvorbu svalové hmoty. Není to ovšem pravidlem, je vhodný pro všechny vegany, kterým záleží na jejich životosprávě a kvalitě jídelníčku.

Konopné semínko

Proč je tak oblíbené? Je to z důvodu, že obsahuje velké množství látek, které jsou důležité pro naše zdraví. Pokud budeme specifičtí tak se jedná o vzácnou omega-6 gama-linolovou kyselinu, která působí pozitivně na naší pokožku. Dále nenasycená kyselina omega-3 linolenová a omega-6 linolenová, jež jsou důležité zejména pro správné fungování, ale také vývoj mozku.

Jak užívat

Dávkovat tento protein můžete kdykoli během dne jako svačinu či po větším fyzickém namáhání, například po posilování, atd.

1 porce představuje 25 g (což jsou zhruba dvě polévkové lžíce), ty smíchejte s 150 – 250 ml vody. Smíchat si produkt můžete ale i se smoothie či jej můžete přidat do cereálií, rostlinného mléka. Záleží na vás, co vám více vyhovuje a chutná. Nebojte se experimentovat a testovat, jen tak zjistíte, co vám sedí nejvíce.

Výživové údaje

Nutriční hodnoty: ve 100g ve 25g
Energetická hodnota 1586 kJ/373 kca 396,5 kJ/93 kcal
Tuky
– z toho nasycené mastné kyseliny
11 g
1,25g
2,75 g
0,313 g
Sacharidy
– z toho cukry
9,75 g
7,5 g
2,44 g
1,875 g
Bílkoviny 49 g 12,25 g
Vláknina 22,5 g 5,625 g
Sůl 0,85 g 0,213 g
Obsah Omega 3,6,9: ve 100g ve 25g
Omega 3 mastné kyseliny 2,15 g 0,538 g
Omega 6 mastné kyseliny 6,5 g 1,625 g
Omega 9 mastné kyseliny 1,25 g 0,313 g

Doporučení výrobcem

Výrobce udává, že se jedná o zvláštní výživu. Což je logické. Jedná se o doplněk stravy, nikoliv jeho náhražka. Není určeno pro děti ani kojící či těhotné ženy.  Nadměrná konzumace může vyvolat průjem. Skladování se doporučuje v suchu a při teplotě do 25 °C mimo přímého slunečního záření.

Osobní zkušenost

Chuťově mi velmi sedl. Zkoušel jsem ho míchat jak do smoothie, rostliného mléka,  jogurtů, polévky, tak i vody. Celkovou chuť to vůbec nezměnilo. Velmi mi také sedlo to, že je bez konzervantů, barviv a ochucovadel, což nemám vůbec rád. Dle mého názoru je právě konopný protein ze všech rostlinných proteinů nejefektivnější.

Jediná výtka míří na zelené zbarvení, je to sice logické, ale když to smícháte třeba s rostlinným mlékem, tak je to opravdu divné 🙂

Výhody a nevýhody

Výhody

 • vyráběný pod ochranou známkou CANAH ®
 • chutný
 • dostatek bílkovin
 • evropské suroviny
 • krásně voní
 • příznivá cena

Nevýhody

 • zelené zbarvení

Hodnocení

Stručné hodnocení konopného proteinu
 • Chuť
 • Složení
 • Kvalita
 • Balení
 • Cena
4.8

Pouze několik úvodních vět

Konopný protein od firmy Vegan Fitness rozhodně doporučuji. Produkt je vyroben pod ochranou známkou a jedná se skutečně o jeden z nejkvalitnějších rostlinných proteinů.

Závěr

Konopný protein nemusí sedět každému, a to zejména svou chutí. Nicméně to je věc, která je běžná u všech produktů. Každému sedí něco jiného, proto jak se vždycky zmiňujeme, měli byste experimentovat a testovat. Poté si vyberete ty produkty, které vám nejvíce sedí a budete mít pestrý a chutný veganský jídelníček. Za mě tento protein vřele doporučuji.

Martina Radlová

O veganství se mluví velmi málo. Proto jsem se rozhodla výrazně k tomuto odvětví přispět. Vegankou jsem už bezmála 5 let. Velmi ráda čtu o veganství, ale ještě raději o něm píšu :-)

2 komentáře

 • Výbornej. Hlavně vysoké procento bílkovin, lehce stravitelný. Z rostlinných fakt jeden z nejlepších! 🙂

 • U proteinů je dobré sledovat složení jednotlivých aminokyselin. I když má konopný protein všechny aminokyseliny, důležitý je také jejich poměr. Pokud je některá z aminokyselin v menším zastoupení, je i využitelnost ostatních aminokyselin omezená (Rubnerův zákon limitní aminokyseliny).
  Proto je dobré rostlinné proteiny trošku míchat. jako optimální se často doporučuje mix konopného proteinu – hrachového proteinu – rýžového proteinu v poměru 35 – 45 – 20%.