Batoo.cz

Přechod na veganství krok za krokem

Přejít na veganskou stravu mohou zvládnout naprosto všichni. Chce to ale čas, disciplínu, silnou vůli a dodržování pravidel. Jde také o jednu z nejprospěšnějších věcí, kterou můžete udělat pro sebe, pro zvířata a zacházení s nimi a také pro celou planetu. Stát se ze všežravce veganem je opravdu tvrdý oříšek. Pokud jste vyrostli na domácích zabijačkách, je to o to složitější.

Jak se stát veganem

Hledejte informace

Pátrejte po informacích. Hledejte informace jak a taky proč být veganem. Musíte se nastavit a být připraveni. Jinak hrozí selhání a to jednak v tom, že si opět dáte maso a v tom, že to nezvládne vaše tělo. Důslednost je to pravé slovo, které se stane vaší mantrou. Veganství není módní výstřelek. Je to styl života, kterému věříte. Mezi oblíbené filmy, které vás mohou informovat a podpořit patří Food Inc., Veganizovaní – Vegucated, Hungry for a Change, nebo Earthlings.

Zachovejte příjem všech živin

Důležité je zachovat příjem všech živin a to chce opět důslednost a disciplínu. Zaplnit spoustu prázdných míst, které ve skladbě vašich potravin vzniknou. Zařaďte quinou, batáty, kapustu, špenát, rajčata, žampiony, banány, mandle, maliny, lněná semínka a kokosové mléko. Přidejte rostlinná mléka a prostě veškeré ovoce, zeleninu, taky celozrnné obilniny, ořechy i semínka a luštěniny. Vyhněte se veganským náhražkám masa.

Inspirujte se

Hledejte recepty, plné nápadů a chuti. Objevíte spoustu inspirace, nových nápadů i nové ingredience. To je klíčový krok k vašemu úspěchu při přechodu na veganství. Web One Green Planet Recipe Monster channel je jeden z oblíbených inspirativních webů. Doma si vytvořte zásoby kvalitních potravin. Nenahrazujte chybějící potraviny a živiny spoustou cukru. Bavte se novým stylem života. Objevte stévii, tamari, tahini a balsamikový či jablečný ocet a jídla budou dokonalá. Budete milovat oblíbená smoothie, která jsou součástí stravy vegana.

Postupně a zvolna

Při přecházení na veganskou stravu je třeba postupovat zvolna. Dělejte jednoduchá jídla a používejte čerstvé suroviny. Většinu času, kdy se stravujete veganskou stravou dávejte přednost všem nezpracovaným a také plnohodnotným potravinám. Zajistíte si tak vyváženou stravu plnou živin. Toužíte-li po sladkém, dejte si kokosovou zmrzlinu nebo hořkou tmavou čokoládu.

Martina Radlová

O veganství se mluví velmi málo. Proto jsem se rozhodla výrazně k tomuto odvětví přispět. Vegankou jsem už bezmála 5 let. Velmi ráda čtu o veganství, ale ještě raději o něm píšu :-)

Napsat komentář