Batoo.cz

Síla smoothies nápojů

Ráno vstanete, spěcháte do práce a nestíháte si udělat snídani, která by vám dodala dost energie pro náročné dopoledne, nebo máte problém sníst denně doporučenou dávku ovoce a zeleniny? Ať už preferujete rostlinnou stravu, nebo ne, smoothies je vhodné pro každého a za každých podmínek!

Co je vlastně smoothie?

Smoothie je většinou nápoj míchaný z čerstvého ovoce a zeleniny. Často se také přidávají ořechy, semínka, nebo mléko a jogurt pro jemnější chuť. Je velmi dobrý na regulaci váhy, ať už při nadváze, nebo podváze. Pomáhá tělu regenerovat, zvyšuje energii a má úžasné detoxikační účinky. Je také přísunem vitamínů a minerálů, které tělo potřebuje. Velkou výhodou těchto koktejlů je právě zachovaná a nezničená kvalita vitamínů tepelnou úpravou. Mixér dokáže vytvořit tak jemný džus, že se do těla živiny vstřebávají lépe. Tyto nápoje nejsou vhodné jen pro veganství, ale i pro RAW stravu a lidi, kteří jí živočišné produkty.

Není to žádná věda, nechte jen pracovat chuť a fantazii

Můžete dělat ovocné, zeleninové, ale i kombinaci obojího. Je jen na vás, co vám chutná. V létě je například velmi osvěžující přidat mátu, led, nebo dělat nápoj z vychlazeného ovoce. V zimě vyzkoušejte zázvor na posílení imunity. Za pět minut vypijete půl kila výživných potravin a ještě si pochutnáte.

Nebojte se přidat něco navíc

Chia semínka, oříšky, ale i proteiny nejsou ve smoothies špatné. Cokoliv, co by vám v daný den mohlo chybět prostě přihoďte. Dobrou volbou je také mléko nebo jogurt. Výborná kombinace je například kokosové mléko s banánem a lesními plody. Dochuťte nápoj cukrem, medem, nebo i kořením (skořicí, nebo již zmiňovanou mátou). Pokud by se vám smoothie zdál hustý, nebojte se přidat vodu (klidně i perlivá nemusí být špatná volba), kterou vaše tělo a hlavně pokožka velmi ocení. Některé recepty dokonce mohou obsahovat i čokoládu, kakao, zmrzlinu nebo arašídové máslo.

Se smoothies je vše jednoduší, rychlejší a nemusíte přemýšlet co na svačinu, když spěcháte. Doma je určitě spousta zeleniny a ovoce a pokud máte kvalitní mixér, tak rychle do toho. A pokud ne, investujte právě do něj, protože tyhle nápoje se rozhodně vyplatí a vaše tělo vám za ně poděkuje.

Martina Radlová

O veganství se mluví velmi málo. Proto jsem se rozhodla výrazně k tomuto odvětví přispět. Vegankou jsem už bezmála 5 let. Velmi ráda čtu o veganství, ale ještě raději o něm píšu :-)

Napsat komentář