Batoo.cz

Veganská kosmetika

Dobám, kdy se veškeré kosmetické produkty nejprve testovaly na zvířatech a až poté se dostaly do obchodů, už naštěstí z velké části odzvonilo. Pro vaši krásu už nemusíte trpět vy ani nikdo další, jelikož existuje přírodní veganská kosmetika, k jejíž výrobě nebyly použité žádné živočišné složky.

Veganská kosmetika netestovaná na zvířatech?

Možná si myslíte, že pokud se vám na produktu podaří najít klasickou nálepku s nápisem „vegan“, tak máte vyhráno. Pravdou však je, že označení vegan na kosmetice značí pouze to, že neobsahuje žádné živočišné produkty. Můžete se tedy spolehnout na to, že v ní nenajdete med, včelí vosk, lanolin, kolagen, albumen, karmín, cholesterol, želatinu a podobné složky.

Jestliže ale chcete produkt, který se na trh dostal skutečně etickou cestou, měli byste také hledat označení „cruelty-free“ neboli bez krutosti. Jedině to je totiž jasným důkazem toho, že se jedná o kosmetiku netestovanou na zvířatech – značka má obvykle podobu kresleného králíčka s nápisem Cruelty Free International.

Podobně to ale funguje naopak. Pokud je výrobek označený jako „cruelty-free“, máte jistotu, že v v žádné fázi jeho výroby a uvedení na trh nedošlo k testování na zvířatech. Nicméně neznamená to, že neobsahuje žádné živočišné produkty. Vegani by tedy při výběru kosmetiky měli hledat obě tato označení.

Pro pokožku i životní prostředí

Nicméně i vegan výrobky mohou obsahovat látky, jako jsou parabeny a tak podobně, které pokožce těla příliš neprospívají a v horších případech mohou být i škodlivé. Proto je pro nás prioritou nejen to, abychom vám nabídli kvalitní veganskou kosmetiku, ale i to, aby obsahovala co největší podíl přírodních látek.

V důsledku se vám nestane, že by vám na kůži po použití vegan parfémů nebo jiné veganské kosmetiky vyskočila vyrážka nebo pupínky, pokud tedy nejste na některou z ingrediencí vyloženě alergičtí. Vzhledem k tomu, k čemu jsou kosmetické produkty určené, by podráždění kůže bylo opravdu nechtěné.

Právě přírodní kosmetika totiž představuje ideální řešení, jak z hlediska péče o pleť, tak i dopadu na naši planetu. Syntetické ingredience, které obvykle využívají konvenční značky, totiž při výrobě znečišťují ovzduší a vodu, což se děje i u vás doma, když se sebe tyto produkty oplachujete.

Ta nejlepší přírodní kosmetika se však skládá pouze z ingrediencí, které nám dala sama příroda, a ty potom vrací zase nazpátek. Přírodní bio kosmetika se zkrátka vyrábí ekologickým způsobem – nečerpá neobnovitelné zdroje a přispívá k čistému vzduchu i vodě, a tak nepředstavuje hrozbu pro naše životní prostředí.

Žádné nežádoucí účinky

U konvenční kosmetiky se často nevyhnete také nežádoucím účinkům, kterým se u přírodní vegan kosmetiky můžete spolehlivě vyhnout. Jak sami jistě víte, chemikálie obvykle doprovází nepříjemný pach, který u citlivějších lidí vyvolává bolesti hlavy a podobné potíže. U běžných kosmetickým produktů jsou tyto pachy také, jen je překrývají silné syntetické vůně, takže si jich jen tak nevšimnete.

Typickým výrobkem, který tyto potíže způsobuje, jsou klasické barvy na vlasy. Proto je v tomto případě lepší se obrátit k přírodní, ajurvédské kosmetice, která nabízí šetrné řešení v podobě henny. Nejen, že změní barevný tón vlasu, ale také jej vyživí a obalí ochranou vrstvou, která zabrání jeho ničení – to vše bez chemického zápachu.

Sortiment veganské kosmetiky ale nezahrnuje jen šetrné barvy na vlasy, ale i další produkty, jako jsou šampony, tělové a pleťové krémy, mýdla, odličovadla i dekorativní kosmetiku. Kýženého efektu je tu dosaženo výhradně látkami, které organismu nijak neškodí. Tím pádem nevyvolávají dlouhodobé ani krátkodobé nežádoucí účinky a jsou zcela bezpečné.

Proč to tedy nezkusit na vlastní kůži? Již po prvním použití se přesvědčíte o tom, že existuje spousta možností, jak o své tělo pečovat šetrně a bezpečně. Zdravý vzhled vaší pleti, vlasů i pokožky celého těla zkrátka nebude pouze naoko, ale každodenní realitou, na kterou si brzy zvyknete.