Batoo.cz

Smoothie recepty

Smoothie recepty

Sorry, there are no posts found on this page. Feel free to contact website administrator regarding this issue.

Příprava smoothie – tedy rozmixované zeleniny či ovoce – nezabere skoro žádný čas, a navíc jej můžeme nosit kdekoliv s sebou. Pokud si jej dáte hned po ránu, přinese vám přinese energii do celého dne a organismus vám bude určitě vděčný. Jde totiž o pořádnou vitamínovou bombu.

Pití a jídlo v jednom

Smoothie má výhodu také v tom, že vás nejen zasytí, ale také hydratuje, protože syrová zelenina a ovoce obsahují taktéž hodně vody. Tím zabijete dvě mouchy jednou ranou – hlad i žízeň

Různé kombinace

Přidat si do něj navíc můžete rostlinná mléka, vodu či doplňky stravy v prášku, jako je třeba protein. Vytvořit jdou zdravé koktejly, ledové tříště, ale i syrové zeleninové „polévky“. Dá se experimentovat a ochutnávat do nekonečna.

Čemu se vyhnout?

Nezapomeňte si však dát pozor jaké ovoce a zeleninu kombinujete. Jejich špatná kombinace by totiž mohla způsobit, že vám nebude nejlépe. Vyhněte se mixování tropického kyselého ovoce například s banány a pokud máte citlivější žaludek, nepřidávejte do smoothie ani ořechy. Každý druh naše tělo tráví jinou dobu a sladké s kyselým se nesnáší příliš dobře.

Takže pokud vám už na lince stojí mixér a dostali jste zrovna chuť na čerstvý nápoj, neváhejte se inspirovat našimi recepty. Dobrou chuť!