Batoo.cz

Veganské dezerty

food, bábovka, dezert, vegan

Vegan bábovka dvou barev

Kdo by neznal českou bábovku, která se hodí na klidné nedělní odpoledne ke kávě. Věděli jste však, že je tento dezert oblíbený také například v Polsku, Rakousku či Německu? A právě k Německu se váže také historie...

avokádový krém

Avokádový sen

Vytisknout recept Avokádový sen Honí vás mlsná a rádi byste, místo čokolády plné cukru, něco zdravějšího? Chod Dezert, Svačina Kuchyň Originální Doba přípravy 15 minut Porce osoba Suroviny Základní suroviny 1 ks...

ovesné košíčky

Plněné ovesné košíčky

Vytisknout recept Plněné ovesné košíčky Zdravá sladkost, kterou si můžete dopřát dokonce na snídani či svačinu. Nebojte se experimentovat, košíčky můžete naplnit vším, co vás napadne. Chod Dezert Kuchyň Originální Doba...

Že pravá buchta bez vajíčka nejde udělat? Že do koláče a zmrzliny potřebujete mléko? Že pěnu vyšleháte jenom z bílků a nebo másla? Ale kdeže. Veganství není žádná překážka, takže mléčné výrobky a vajíčka můžete hned teď nekompromisně vyškrtnout.

Jak na to?

Naučíme vás, jak připravit dobré těsto bez živočišných ingrediencí. Z čeho všeho lze vytvořit polevu. A nebo třeba jak udělat krémový základ. Inspirovat se budete moct také z letních osvěžujících receptů, jako jsou poctivé veganské zmrzliny, chlazené dorty i čokoládové pěny.

Zdravé sladkosti

Ukážeme vám, že existuje sladké, po kterém nemusíte mít výčitky – ani kvůli zvířatům, ani kvůli sobě.  Najdete zde recepty na zdravé zákusky, které si můžete vychutnávat „ve dne v noci“, aniž byste se museli bát, že vám z nich bude těžko.

Babiččiny recepty

Víme však, že občas by člověk rád trošku zhřešil anebo si připomněl buchty, co dělávala babička. Proto nezapomeneme ani na obdobu klasických koláčů, štrůdlů nebo bábovek.

Připravíte cokoliv

Jednoduše zjistíte, že ve veganské kuchyni můžete vytvořit jakoukoliv sladkost, kterou najdete v kuchyni klasické. Stačí mít chuť zkoušet nové věci a znát ten správný postup.

Načerpejte tedy inspiraci a pusťte se do toho!