Batoo.cz

Zabít zvíře nebo se stát veganem

Světem hýbe obrovská spousta videí, kde se ukazuje, jak strašně neeticky zacházíme se zvířaty. Jak překračujeme etiku, kterou se oháníme. V jakých otřesných podmínkách je chováme, jakým šíleným způsobem je pak zabíjíme a jak je krmíme jimi samotnými v podobě masokostní moučky a nutíme je ke kanibalismu. Z toho by zešílela i kráva? Z čeho tak asi pochází nemoc šílených krav?

Veganství bez potřeby masa

Existuje spousta veganů, kteří jsou zdraví. Jsou i disciplinovaní, jinak to totiž nejde. Pokud přecházíte z masožravce k veganství, chce to hodně odvahy, výdrže, dodržování a disciplíny, než si tělo zvykne. Nesmí mu nic chybět a to je ze začátku dřina. Stojí to však za to. A proto si mnoho veganů myslí a stojí si za tím, že není třeba trápit a následně zabíjet zvířata. Věří, že veganství je mnohem zdravější a také i vhodné pro všechny.

Hodně krmiva se pro zvířata pěstuje v zemích, kde mnoho lidí hladoví a my před tím zavíráme oči. Omezení množství živočišné výroby by mnoho problémů vyřešilo. A mnoho lidí se domnívá, že to je opravdu nutnost. Dokazuje to i spousta odborných studií.

Živočišná výroba

Živočišná výroba a pěstování krmiva pro zvířata má obrovskou spotřebu neslané pitné vody a velké vytváření emisí, škodících našemu prostředí. Co dáme našim dětem, zplundrovanou planetu? Veganská strava je cestou z bludného kruhu. Může nahradit veškeré potřebné živiny pro náš organismus. Tak třeba jód a mnoho dalších živin je obsaženo v mořských řasách. A to je dokázáno výzkumy a mnoho výživových poradců to už i potvrzuje.

Odborníci ale stále zarytě tvrdí, že je veganská strava naprosto nevhodná. Mají obavu o životy lidí. Veganskou stravu ale mohou jíst i těhotné ženy a děti. Musí však dodržovat pravidla a jídelníček. To, co lidem chybí, jsou informace. Je třeba jim sdělit jak se stravovat. A je třeba také rozšířit povědomí o tom, jak neeticky se dostáváme k masu. Jak moc u toho ničíme planetu i lidské životy.

Martina Radlová

O veganství se mluví velmi málo. Proto jsem se rozhodla výrazně k tomuto odvětví přispět. Vegankou jsem už bezmála 5 let. Velmi ráda čtu o veganství, ale ještě raději o něm píšu :-)

Napsat komentář